Skip to main content

Şişe bazlı üretimlerde kaliteli ve ekonomik kodlamaların yapılabilmesi için doğru makinelerin tercih edilmesi gerekir. Kullanılacak şişe türü, üretim miktarı ve benzeri hususları dikkate alarak yapılacak olan seçimler, çok daha iyi sonuçlar verir. Bu hususlara dikkat ederek şişe kodlama için kullanabileceğiniz en iyi seçenekleri sizler için derledik.

Şişe paketleme için hangi kodlama makinesi işletmeniz için daha uygun. Plastik ve cam şişelerdeki bilinmesi gereken kodlama farkları neler?

Plastik Şişe Paketlemede Marka ve Tarih Kodlama

Polietilen, naylon, polipropilen ve PVC gibi maddelerden üretilen plastik şişelere yapılacak kodlamaların kalıcı ve okunabilir olması gerekir. Son kullanma tarihleri ve parti numaraları gibi bilgiler, güneş ışığı ve farklı hava şartlarına maruz kaldığında dahi kalıcılık göstermelidir.  Ayrıca plastik şişelerin içerisinde gıda var ise gıda sınıfı mürekkeplerin kullanılması da zorunludur.

RYNAN R20Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde 3000 adet ürüne kadar olan ihtiyaçlarınız için Rynan R20 Pro ideal bir seçenek olarak dikkat çeker. Yüksek çözünürlüklü tek veya çift kafa desteği olan termal injekt kodlama cihazı, plastik şişe markalama ve kodlama ihtiyaçlarınızı etkili olarak giderecektir.

>>> Ürünü İncelemek İçin Tıklayın <<<

Cam Şişe Paketlemede Marka ve Tarih Kodlama

Cam şişlerde marka ve tarih kodlama yaparken güçlü yapışma ve yıkanabilme özelliği bulunan mürekkeplerin kullanılması gerekir. Hatta bu noktada mürekkep ve kodlama makinesi tercihi yapılırken, camın geri dönüşüm sürecinin de dikkate alınması önemlidir. Kaliteli ve okunabilir baskı, izlenebilirliği arttırır ve ürün sahteciliğini etkili olarak önler.

Bakımsız inkjet kodlama makinasıCam şişe kodlama noktasında 3000 adete kadar olan ihtiyaçlarınız için Rynan R20 Reach uygun bir seçim olacaktır. 10 mm gibi bir mesafeden injekt baskı yapma özelliğine sahip olan bu ürün, dokunmatik ekranı ve kolay kullanımı ile öne çıkar.

>>> Ürünü İncelemek İçin Tıklayın <<<

Plastik Şişe Kapaklarına Baskı

Birçok sektörde, şişeler yerine kapakların üzerine kodlamalar yapılmaktadır. Parti ve lot numaralarının yanı sıra son kullanma tarihleri de kapaklara kodlanır. Bu noktada kapak yüzeylerine uygun, kalıcı ve kaliteli mürekkeplerin kullanılması önemlidir. Kapakların boyutları küçük olduğundan, okunabilir kodların oluşturulması, ancak kaliteli baskı ile mümkün olacaktır.

Kapaklara yapılacak olan kodlamalarda doğru mürekkep ve cihaz kullanılmadığında, siyah noktalar meydana gelebilir. Dolayısıyla okunabilirliğin engellenmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Plastik şişe kapaklarına yönelik ihtiyaçlarınız için Smartech CI8550 en etkili çözümlerden biri olarak dikkat çeker. 3000 adet üründen daha fazla olan ihtiyaçlarınız için bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Kullanımının kolay olması ve az bakım gerektirmesi, kaliteli baskı haricinde size avantaj sağlayacaktır.

>>> Ürünü İncelemek İçin Tıklayın <<<

Metal Şişe Kapaklarına Baskı

Metal şişe kapakları, günümüzde yoğun olarak tercih edilmektedir. Başta gazlı içecekler olmak üzere birçok üründe kullanılan metal kapaklara üretim tarihi ve parti numarası gibi kodlamalar yapılabilmektedir. Yapılan kodlamaların kalıcılığı ve farklı hava şartlarına dayanıklılığı önemlidir. Bu hususlar dikkate alınarak kodlama ve markalama için cihaz seçimi yapılmalıdır.

HC300 CO2, metal şişe kapaklarının kodlamasını etkili olarak yapabilen bir cihazdır. Türkçe ara yüzü ve 40.000 saatten fazla lazer ömrü ile rakiplerinin önündedir. 3000’den daha fazla olan ürünler için bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

>>> Ürünü İncelemek İçin Tıklayın <<<

Sizler İçin Buradayız!

Hangi ürünü seçeceğiniz konusunda karar veremediniz mi? Deneyimli ekibimiz, ihtiyaçlarınıza uygun, en düşük maliyetli ve en kaliteli cihaz seçeneklerini sizler için belirlesin. Electrojet olarak sahip olduğumuz deneyim ile ihtiyaçlarınıza en ideal çözümleri üretelim. Şişe kodlama ihtiyaçlarınızı kaliteli ve sorunsuz bir şekilde gidermek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.
    Kaynaklar:

    • https://dsi-printer.co.id/recommended-the-best-batch-coding-machine-of-2022-for-your-bottle-packaging/
    Selçuk ALPTEKİN

    Yazar, inkjet kodlama sektöründe 20 yılı aşkın bir süredir tecrübe sahibidir. Electrojet firmasında satış yöneticiliği görevini üstlenmiştir.

    Leave a Reply